
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL215266229E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.154
3.154
10
2.5498
25.498
50
2.2249
111.245
100
1.946835
194.6835
500
1.483273
741.6365
1000
1.297871
1297.871
2500
1.251511
3128.7775
5000
1.20516
6025.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 152 RMH |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 3.8 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 150 mA @ 100 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |