
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL216050221E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.736
2.736
10
2.2116
22.116
50
1.92964
96.482
100
1.68853
168.853
500
1.28649
643.245
1000
1.125674
1125.674
2500
1.08547
2713.675
5000
1.045266
5226.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 160 RLA |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 48 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 220 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 150°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |