
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL224651222E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.985
5.985
10
5.3884
53.884
50
4.67001
233.5005
100
4.07132
407.132
500
3.352873
1676.4365
1000
3.113388
3113.388
2500
3.053509
7633.7725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 246 RTI-V |
| Package | Box |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 22 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 2200 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.476" (37.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.5 A @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 3 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |