
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL224656472E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.5505
4.5505
10
4.09735
40.9735
50
3.55072
177.536
100
3.09548
309.548
500
2.54923
1274.615
1000
2.367153
2367.153
2500
2.321629
5804.0725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 246 RTI-V |
| Package | Box |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 18 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 4700 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.476" (37.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.24 A @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.2 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |