
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL225090185E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.781
3.781
10
3.3991
33.991
50
2.94576
147.288
100
2.568135
256.8135
500
2.114909
1057.4545
1000
1.96385
1963.85
2500
1.926087
4815.2175
5000
1.888315
9441.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 250 RMI-V |
| Package | Box |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 74 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 330 µF |
| Applications | Audio, Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lifetime @ Temp. | 7000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.292 A @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.7 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |