
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL225635223E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.358
5.358
10
4.826
48.26
50
4.18266
209.133
100
3.646385
364.6385
500
3.002931
1501.4655
1000
2.78843
2788.43
2500
2.734803
6837.0075
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 256 PMG-SI |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22000 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.324 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30mOhm |