
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL225638332E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.225
5.225
10
4.69965
46.9965
50
4.07284
203.642
100
3.55072
355.072
500
2.924081
1462.0405
1000
2.715224
2715.224
2500
2.663002
6657.505
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 256 PMG-SI |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3300 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.472 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 121mOhm |