
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL225640103E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.833
5.833
10
5.2459
52.459
50
4.5467
227.335
100
3.963875
396.3875
500
3.264352
1632.176
1000
3.031184
3031.184
2500
2.972892
7432.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 256 PMG-SI |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 10000 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.3 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 53mOhm |