
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL225746221E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.745
6.745
10
5.99355
59.9355
50
5.244
262.2
100
4.794555
479.4555
500
4.12034
2060.17
1000
3.820672
3820.672
2500
3.745755
9364.3875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | 257 PRM-SI |
| Package | Box |
| Ratings | - |
| Impedance | 670 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 220 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.42 A @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.988 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 820mOhm @ 100Hz |