
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX17651AZT+T
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC REG LIN POS ADJ 100MA TSOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.28
2.28
10
2.04725
20.4725
25
1.93154
48.2885
100
1.64559
164.559
250
1.545156
386.289
500
1.352021
676.0105
1000
1.147391
1147.391
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| PSRR | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Current - Output | 100mA |
| Base Product Number | MAX17651 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.1V @ 100mA |
| Voltage - Output (Max) | 58V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Current - Quiescent (Iq) | 15 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |