
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX1822ESA+
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP VIN+11V 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8425
5.8425
10
5.2459
52.459
25
4.959
123.975
100
4.2978
429.78
250
4.0774
1019.35
500
3.65864
1829.32
1000
3.306
3306
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 25mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX1822 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 90kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16.5V |
| Voltage - Input (Min) | 3.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | Vin+11V |