
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20022ATIA+
Manufacturer:
Package:
28-TQFN (5x5)
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 1A QD 28TQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.9115
4.9115
10
4.40895
44.0895
25
4.16822
104.2055
100
3.612375
361.2375
250
3.427144
856.786
500
3.07515
1537.575
1000
2.77875
2778.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1A |
| Number of Outputs | 4 |
| Base Product Number | MAX20022 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | 4V |
| Supplier Device Package | 28-TQFN (5x5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |