
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20058ATCA/VY+
Manufacturer:
Package:
12-TDFN-EP (3x3)
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 1A 12TDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.0635
5.0635
10
4.5448
45.448
25
4.29628
107.407
80
3.723525
297.882
230
3.532594
812.49662
490
3.16976
1553.1824
980
2.86425
2806.965
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX20058 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.033MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output (Max) | 54V |
| Supplier Device Package | 12-TDFN-EP (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |