
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20343BEWE+T
Manufacturer:
Package:
16-WLP (1.77x2.01)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
OPTICAL SENSOR DRIVER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.142
4.142
10
3.7221
37.221
25
3.5188
87.97
100
3.049785
304.9785
250
2.893358
723.3395
500
2.596217
1298.1085
1000
2.32275
2322.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFBGA, WLBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX20343 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 400kHz ~ 680kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.9V |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Supplier Device Package | 16-WLP (1.77x2.01) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |