
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20343HEFC+T
Manufacturer:
Package:
12-FC2QFN (2.5x2.5)
Batch:
-
Description:
OPTICAL SENSOR DRIVER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.8355
4.8355
10
4.3415
43.415
25
4.104
102.6
100
3.5568
355.68
250
3.3744
843.6
500
3.02784
1513.92
1000
2.736
2736
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-PowerUFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.9V |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Supplier Device Package | 12-FC2QFN (2.5x2.5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |