
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20410AFOD/VY+
Manufacturer:
Package:
17-FC2QFN (3.5x3.75)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
36V FULLY SYNC 8A & 10A BUCK IN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.1655
6.1655
10
5.56985
55.6985
25
5.31088
132.772
80
4.6113
368.904
420
4.404105
1849.7241
840
4.015508
3373.02672
1260
3.8475
4847.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 17-PowerWFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 10A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 400kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | 10V |
| Supplier Device Package | 17-FC2QFN (3.5x3.75) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V (3.3V) |