
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20459ATJA/V+
Manufacturer:
Package:
32-TQFN (5x5)
Batch:
-
Description:
DCDC & HOST-CHARGE EMULATOR WITH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.7145
3.7145
10
3.3345
33.345
25
3.1521
78.8025
80
2.731725
218.538
230
2.5916
596.068
490
2.325448
1139.46952
980
2.0805
2038.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX20459 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 410kHz, 2.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | 7V |
| Supplier Device Package | 32-TQFN (5x5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |