
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20459ATJC/V+
Manufacturer:
Package:
32-TQFN (5x5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DCDC & HOST-CHARGE EMULATOR WITH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6765
3.6765
10
3.30125
33.0125
25
3.12056
78.014
80
2.70465
216.372
230
2.56595
590.1685
490
2.30241
1128.1809
980
2.0805
2038.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 310kHz ~ 2.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 28V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output (Max) | 7V |
| Supplier Device Package | 32-TQFN (5x5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |