
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX234EWE+
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.246
8.246
10
7.44705
74.4705
25
7.10068
177.517
100
6.165595
616.5595
250
5.888442
1472.1105
500
5.368887
2684.4435
1000
5.14425
5144.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 120Kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX234 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |