
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX237CWG+
Manufacturer:
Package:
24-SOIC
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 5/3 24SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.925
10.925
10
9.8648
98.648
25
9.40652
235.163
100
8.16753
816.753
250
7.80045
1950.1125
500
7.112175
3556.0875
1000
6.88275
6882.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 120Kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX237 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 5/3 |