
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25210ATAA9/V+T
Manufacturer:
Package:
8-TDFN (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
ATO707, HIGH VOLTAGE LDO IN P90D
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5935
2.5935
10
2.3294
23.294
25
2.2021
55.0525
100
1.908455
190.8455
250
1.810586
452.6465
500
1.624633
812.3165
1000
1.4535
1453.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| PSRR | 60dB (100Hz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Current Limit, Enable, Reset Out |
| Current - Output | 300mA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.77V @ 300mA |
| Voltage - Output (Max) | 11V |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (3x3) |
| Current - Quiescent (Iq) | 38 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V (3.3V, 5V) |