
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25223ATPA/VY+
Manufacturer:
Package:
20-SWTQFN (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG BUCK 5V 3.5A 20SWTQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.308
6.308
10
5.66295
56.6295
25
5.3542
133.855
100
4.64018
464.018
250
4.402186
1100.5465
500
3.950062
1975.031
1000
3.534
3534
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX25223 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2.1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 20-SWTQFN (4x4) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |