
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25263AFOC/VY+
Manufacturer:
Package:
17-FC2QFN (3.5x3.75)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 3A 17FC2QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.9115
4.9115
10
4.40705
44.0705
25
4.1667
104.1675
80
3.611074
288.88592
420
3.4259
1438.878
840
3.074038
2582.19192
1260
2.75025
3465.315
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 17-PowerWFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX25263 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 400kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Voltage - Input (Min) | 3.5V |
| Voltage - Output (Max) | 20V |
| Supplier Device Package | 17-FC2QFN (3.5x3.75) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V (5V) |