
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25277ATCA/VY+
Manufacturer:
Package:
12-TDFN (3x3)
Batch:
-
Description:
5V/3.3V/ OTHER FIXED OPTIONS REQ
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.655
4.655
10
4.18285
41.8285
25
3.95428
98.857
80
3.427125
274.17
230
3.251394
747.82062
490
2.91745
1429.5505
980
2.63625
2583.525
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 2.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX25277 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 400kHz, 2.1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | 10V |
| Supplier Device Package | 12-TDFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |