
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25302AATD/V+
Manufacturer:
Package:
14-TDFN (3x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR POS ADJ 2A 14TDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8525
1.8525
10
1.66155
16.6155
25
1.5675
39.1875
80
1.335462
106.83696
230
1.254
288.42
490
1.09725
537.6525
980
0.9405
921.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| PSRR | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 2A |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 2A |
| Voltage - Output (Max) | 5V |
| Supplier Device Package | 14-TDFN (3x3.5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |