
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25302BATD/V+T
Manufacturer:
Package:
14-TDFN (3x3.5)
Batch:
-
Description:
2A AUTOMOTIVE LOW NOISE LDO LINE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8715
1.8715
10
1.6777
16.777
25
1.58308
39.577
100
1.348905
134.8905
250
1.26654
316.635
500
1.108232
554.116
1000
0.9405
940.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| PSRR | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Current - Output | 2A |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Current |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 2A |
| Voltage - Output (Max) | 5V |
| Supplier Device Package | 14-TDFN (3x3.5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |