
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX253CSA+T
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC DRVR TRANSFORMER 8-SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.971
3.971
10
3.5625
35.625
25
3.36794
84.1985
100
2.91878
291.878
250
2.769136
692.284
500
2.484725
1242.3625
1000
2.223
2223
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Transformer Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 450µA |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Base Product Number | MAX253 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |