
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX253CUA+T
Manufacturer:
Package:
8-uMAX/uSOP
Batch:
-
Description:
IC DRVR TRANSFORMER 8-UMAX
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8665
3.8665
10
3.4713
34.713
25
3.28168
82.042
100
2.84392
284.392
250
2.698114
674.5285
500
2.421018
1210.509
1000
2.166
2166
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Transformer Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 450µA |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Base Product Number | MAX253 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |