
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX253EPA+
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC XFRMR DRIVER RS485 8-DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.0395
7.0395
10
6.36215
63.6215
25
6.06594
151.6485
100
5.26699
526.699
250
5.030288
1257.572
500
4.586429
2293.2145
1000
4.438476
4438.476
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Transformer Driver |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 450µA |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Base Product Number | MAX253 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |