
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25601CATJ/VY+
Manufacturer:
Package:
32-TQFN-EP (5x5)
Batch:
-
Description:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 32TQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.7165
6.7165
10
6.0667
60.667
25
5.78398
144.5995
80
5.022298
401.78384
230
4.79655
1103.2065
490
4.373334
2142.93366
980
4.23225
4147.605
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | DC DC Controller |
| Series | - |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tray |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Frequency | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Output | 4.9V ~ 5.1V |
| Number of Outputs | 4 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Base Product Number | MAX25601 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply (Max) | 40V |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Supplier Device Package | 32-TQFN-EP (5x5) |
| Current - Output / Channel | - |