
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX25603AUI/V+
Manufacturer:
Package:
28-TSSOP-EP
Batch:
-
Description:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 28TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.2605
6.2605
10
5.6525
56.525
25
5.38954
134.7385
100
4.6797
467.97
250
4.469332
1117.333
500
4.075006
2037.503
1000
3.9045
3904.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | DC DC Controller |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tube |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Frequency | 200kHz ~ 440kHz |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Output | 5V |
| Number of Outputs | 4 |
| Internal Switch(s) | No |
| Base Product Number | MAX25603 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Supply (Max) | 60V |
| Voltage - Supply (Min) | 5V |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP-EP |
| Current - Output / Channel | - |