
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3030EESE+
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1135
4.1135
10
3.69075
36.9075
25
3.48916
87.229
100
3.02385
302.385
250
2.86881
717.2025
500
2.574177
1287.0885
1000
2.326056
2326.056
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 20Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MAX3030 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |