
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3057ASA+
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.099
6.099
10
5.4815
54.815
25
5.18206
129.5515
100
4.491125
449.1125
250
4.260788
1065.197
500
3.823199
1911.5995
1000
3.454694
3454.694
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | CANbus |
| Data Rate | 2Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3057 |
| Receiver Hysteresis | 150 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |