
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3079EESD+
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.6785
6.6785
10
6.03345
60.3345
25
5.7532
143.83
100
4.995385
499.5385
250
4.770824
1192.706
500
4.349879
2174.9395
1000
4.167878
4167.878
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 16Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MAX3079 |
| Receiver Hysteresis | 100 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |