
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3080ECPD+
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.814
5.814
10
5.2497
52.497
25
5.00498
125.1245
100
4.34587
434.587
250
4.15055
1037.6375
500
3.784325
1892.1625
1000
3.66225
3662.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 115Kbps |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | MAX3080 |
| Receiver Hysteresis | 100 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |