
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3082ECPA+
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.9375
5.9375
10
5.33615
53.3615
25
5.0445
126.1125
100
4.3719
437.19
250
4.1477
1036.925
500
3.72172
1860.86
1000
3.363
3363
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 115Kbps |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | MAX3082 |
| Receiver Hysteresis | 100 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |