
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3085CSA+
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.218
4.218
10
3.7905
37.905
25
3.58378
89.5945
100
3.10593
310.593
250
2.946634
736.6585
500
2.644002
1322.001
1000
2.3655
2365.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 500kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | MAX3085 |
| Receiver Hysteresis | 100 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |