
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3096ESE+
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC RECEIVER 0/4 16SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.486
7.486
10
6.7602
67.602
25
6.44556
161.139
100
5.596735
559.6735
250
5.345232
1336.308
500
4.873595
2436.7975
1000
4.71638
4716.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 10Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MAX3096 |
| Receiver Hysteresis | 45 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |