
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3097ECEE+T
Manufacturer:
Package:
16-QSOP
Batch:
-
Description:
IC RECEIVER 0/3 16QSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.735
10.735
10
9.7014
97.014
25
9.25034
231.2585
100
8.031965
803.1965
250
7.670946
1917.7365
500
6.994109
3497.0545
1000
6.701471
6701.471
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 32Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3097 |
| Receiver Hysteresis | 40 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 0/3 |