
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3120CUA+
Manufacturer:
Package:
8-uMAX/uSOP
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 8UMAX
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.643
5.643
10
5.06445
50.6445
25
4.788
119.7
100
4.1496
414.96
250
3.9368
984.2
500
3.53248
1766.24
1000
3.192
3192
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | Infrared (IRDA) |
| Data Rate | 235Kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3120 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |