
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX313LESE+
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPST-NOX4 10OHM 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.7495
8.7495
10
7.9059
79.059
25
7.53844
188.461
100
6.545405
654.5405
250
6.251228
1562.807
500
5.699658
2849.829
1000
5.461189
5461.189
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Charge Injection | 20pC |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | MAX313 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 225ns, 185ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 4.5V ~ 36V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 500pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 15pF, 15pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 300mOhm |