
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX313LEUE+T
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC SW SPST-NOX4 10OHM 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.279
10.279
10
9.2834
92.834
25
8.85134
221.2835
100
7.685595
768.5595
250
7.340156
1835.039
500
6.692522
3346.261
1000
6.4125
6412.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Charge Injection | 20pC |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | MAX313 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 225ns, 185ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 4.5V ~ 36V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 500pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 15pF, 15pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 300mOhm |