
Texas Instruments
Product No:
MAX3221ECDBR
Manufacturer:
Package:
16-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 16SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
10
1.5314
15.314
25
1.44476
36.119
100
1.231105
123.1105
250
1.15596
288.99
500
1.011465
505.7325
1000
0.838071
838.071
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 250kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3221 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |