
Texas Instruments
Product No:
MAX3223ECDW
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.679
2.679
10
2.41015
24.1015
25
2.27848
56.962
100
1.974765
197.4765
250
1.873476
468.369
500
1.681082
840.541
1000
1.41778
1417.78
2500
1.346891
3367.2275
5000
1.296256
6481.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 500kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3223 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |