
Texas Instruments
Product No:
MAX3223ECPWR
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8785
2.8785
10
2.58875
25.8875
25
2.44758
61.1895
100
2.12116
212.116
250
2.012404
503.101
500
1.805722
902.861
1000
1.522907
1522.907
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 500kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3223 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |