
Texas Instruments
Product No:
MAX3223IDB
Manufacturer:
Package:
20-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8405
2.8405
10
2.5536
25.536
25
2.41414
60.3535
100
2.09228
209.228
250
1.985006
496.2515
500
1.781136
890.568
1000
1.502159
1502.159
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 250kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3223 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |