
Texas Instruments
Product No:
MAX3223MDBREP
Manufacturer:
Package:
20-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.821
6.821
10
6.1598
61.598
25
5.87366
146.8415
100
5.100075
510.0075
250
4.87084
1217.71
500
4.44106
2220.53
1000
3.86802
3868.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 250kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3223 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |