
Texas Instruments
Product No:
MAX3227ECDBR
Manufacturer:
Package:
16-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 16SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.736
2.736
10
2.46145
24.6145
25
2.3218
58.045
100
1.978185
197.8185
250
1.85744
464.36
500
1.62526
812.63
1000
1.346644
1346.644
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3227 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |