
Texas Instruments
Product No:
MAX3243CPW
Manufacturer:
Package:
28-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 28TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.3693
23.693
25
2.23516
55.879
100
1.90456
190.456
250
1.78828
447.07
500
1.564745
782.3725
1000
1.296503
1296.503
2500
1.207089
3017.7225
5000
1.162382
5811.91
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 250kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX3243 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |