
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX38647BANA+
Manufacturer:
Package:
8-WLP (0.89x1.82)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
390NA SYNCH BUCK CONV 4 OUT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.489
2.489
10
2.23725
22.3725
25
2.1109
52.7725
100
1.798445
179.8445
250
1.68872
422.18
500
1.47763
738.815
1000
1.254
1254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | nanoPower |
| Package | Strip |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFBGA, WLBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 175mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | 1.8V |
| Supplier Device Package | 8-WLP (0.89x1.82) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |